پلتفرم‌های فروش کتاب

تا کنون سه مورد از پلتفرم های انتشار کتاب الکترونیکی را بررسی کردیم که دو مورد آن (فیدیبو و طاقچه) ایرانی بودند. علاوه بر این دو پلت فرم، نرم افزار پارس هاب نیز سعی داشته است تا با ایجاد یک بستر هماهنگ فروش نرم افزار، کتاب، موسیقی و نشریات، بازار محصولات فرهنگی و خلاق را از آن خود کند. اما مهم ترین نقطه ضعف این پلتفرم تعداد پایین عناوین آن است که عملا محدود به چند نشر خاص است.

photo_2016-01-13_19-49-59 آدینه بوک یکی از قدیمی ترین بسترهای فروش آنلاین کتاب چاپی در ایران می باشد.

همچنین فروش نسخه های چاپی در سایت هایی مانند آدینه بوک و شهر کتاب نیز سابقه قابل توجهی دارد. برخی انتشاراتی ها نیز قابلیت فروش آنلاین حتی با تخفیف را به خدمات خود افزوده اند. کتابناک نیز به عنوان یک سایت دانلود رایگان کتاب سرنوشتی جالب دارد. پس از شکایت مولف یکی از کتبی که غیرقانونی در این سایت قرار داده شده بود، کتابناک با بررسی وضعیت حق تکثیر کتب، تنها اجازه دانلود آثاری را می دهد که مشکل قانونی ندارند. این امر کتابناک را به مرجع بررسی حق تکثیر برای بسیاری از علاقه مندان کتاب الکترونیکی تبدیل نموده است که نمی خواهند حقوق مولف و ناشر را پایمال کنند. کتابناک همچنین در کنار دانلود رایگان، بستر فروش آثار را نیز فراهم کرده است.

photo_2016-01-13_19-49-57موسسه شهر کتاب علاوه بر فیدیبو و فروشگاه های مختلف، بستری برای فروش آنلاین نسخ چاپی فراهم کرده است.

animation

اپلیکیشن پارس هاب علاوه بر عرضه نرم افزار بستری برای فروش محصولات فرهنگی است. هر چند این محصولات شامل کتاب، موسیقی و نشریات می شود اما تنوع عناوین آن بسیار محدود است به گونه ای که اکثر کتب آن محدود به نشر سوره می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *